Skládanky z více kusů papíru - modulární origami

Návody ke skládankám z více kusů papíruV této části už vlastně nenajdete přesné popisy jak složit to, či ono. Co tu ale najdete, jsou principy, pomocí kterých se můžete dostat k výtvorům vlastním, k výtvorům, které nejprve musely vzniknout ve vaší fantazii.
Omlouvám se nevidomým příznivcům origami, že se tu tak trochu zpronevěřuju své zásadě, nepoužívat obrázky.
Ozpravedlňuje mě snad jedině to, že to nejsou obrázky ukazující postup práce, ale jen konečný výsledek.
Snad ve spojení s někým, kdo vám obrázky popíše budou fungovat jako pobídka k tomu, abyste to zkusili i vy a postoupili od opakování něčeho, co už tu mnohokrát bylo, i když to bývá úžasné, tedy abyste se dostali k vlastnímu tvoření. A věřte mi, že je to paráda.
A kdyby takový popisovač náhodou nebyl při ruce, tak tedy:
Lokomotiva je dlouhá asi 20 centimetrů, tmavá, má podvozek s koly, kabinu pro strojvůdce s bílými okénky, velký kotel a samozřejmě vysoký komín a druhý menší na odpouštění páry.
Náklaďák je zhruba stejně velký, má čumák spíše jako osobní auto, tedy nižší, na který navazuje šikmým sklem kabina a za ní je korba, do které je opravdu možné něco naložit. Jo, a tohle všecko je pochopitelně na kolech.
A domeček?
Bílý s červenou střechou, má průhledná okénka a hnědé dveře, je dutý a nedá se do něj vlézt. Jeho rozměry jsou asi 12 krát 8 krát 10 cm.
A každý tenhle ukázkový výtvor je složený z několika set prakticky stejných dílků. Ale o tom snad blíže až u popisu systému dlaždic.

náklaďák
náklaďák - detailní pohled
lokomotiva
lokomotiva - detailní pohled
domek
domek - detailní pohled
systém dlaždic
nízký jehlan - prvek pro modulární origami
vysoký jehlan - prvek pro modulární origami

Vaše připomínky a postřehy?